Wszystko o ubezpieczeniu turystycznym, czego jeszcze może nie wiedziałeś

Wczasy, relaks, sielanka, problemy umykają, a my sami decydujemy o swoim wolnym czasie. Jakże łatwo oddać się słodkiej beztrosce, pozwolić sobie na małe szaleństwa i przyjemności. Wykluczamy wszelkie prawdopodobieństwo przykrych niespodzianek, w końcu na urlop czekamy długo i oczekujemy, że wszelkie zagrożenia nas ominą. Niestety tak nie jest, istnieją bowiem niebezpieczeństwa, które mogą przydarzyć się podczas turystycznych wojaży.

Podstawowa zasada, o której warto pamiętać to przy wyjazdach do Europy minimalną sensowną sumą ubezpieczenia jest 20-25 tys. euro. Dzięki temu będzie nas stać na dziesięciodniowy pobyt w szpitalu bez obawy, że polisa za szybko się skończy. Spośród kilkunastu opcji tworzących istną dżunglę możliwości, warto wybrać rozsądnie pamiętając o tym, że biura turystyczne oferujące wycieczki i przypisane do nich ubezpieczenia kierują się głównie względami finansowymi, a co za tym idzie odpowiedzialność oraz pomoc w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia jest bardzo ograniczona.

Rodzaje ubezpieczeń:

– ubezpieczenie bagażu podróżnego,
– następstwa nieszczęśliwych wypadków,
– leczenia i pomoc w podróży assistance,
– odpowiedzialność cywilna,
– ryzyko straty zniszczenia sprzętu sportowego,
– koszty odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej
– ubezpieczenie kosztów anulowania noclegu w hotelu.

Ubezpieczenia oferowane przez biura turystyczne

Wariant podstawowy – koszty leczenia (10.000,-EUR), NNW (7.000,-zł), bagaż (800,-zł) – w cenie 3,-zł/osobę/każdy dzień pobytu.
Wariant poszerzony – KL (20.000,-EUR), NNW (7.000,-zł), bagaż (800,-zł) – w cenie 4,-zł/osobę/każdy dzień pobytu.

Jeśli planujesz urlop w górach, pasjonujące wspinaczki, zjazdy po ośnieżonych stokach, to przewiduj przyszłość i koniecznie się ubezpiecz. Specjalistyczny pakiet ubezpieczeniowy „góry” kierowany jest do miłośników górskich ścieżek i stoków. Ubezpieczenie to obejmuje przede wszystkim te zdarzenia, które mogą spotkać nas w wysokich i niższych partiach górskich. Pakiety takie posiadają również gwarancję wypłacalności odszkodowania wobec osób trzecich. Wybierając tę opcję, nie musisz się dodatkowo ubezpieczać, chroniony jesteś niezależnie od miejsca, w jakim przebywasz, nawet jeśli tylko część urlopu postanowiłeś spędzić w górach. Pakiet ten jest ofertą profilowaną, warto o tym pamiętać, w chwili zaistnienia takiej konieczności, zostanie zapewniona pomoc i sfinansowanie akcji poszukiwawczych czy ratunkowych. Dodatkowo masz pewność, że zwrócone zostaną Ci koszty poniesione na zakup lub naprawdę uszkodzonego sprzętu zimowego.

Ubezpieczenie to będzie dla Ciebie Twoją wakacyjno – urlopową opieką kompleksową. Niezależnie od tego, gdzie przebywasz, pakiet Cię chroni. Jeśli odpoczynek nad wodą, to tylko jeden z etapów wakacyjnych wojaży, nie musisz kupować dodatkowego ubezpieczenia. Każda polisa, mimo swojego wyspecjalizowania, chroni Cię wszędzie. Gdziekolwiek przebywasz, w razie konieczności, możesz liczyć na fachową pomoc.
Jednak pakiet ten skierowany jest przede wszystkim do osób wypoczywających nad wodą. Z nim interwencja służb ratownictwa i pogotowia będzie natychmiastowa, a wydatki poniesione na naprawę sprzętu wodnego, będą w ogóle nieodczuwalne, bo zostają w całości zwrócone.

Czynny wypoczynek

Ochrona ubezpieczeniowa w tym wariancie obejmuje aktywność sportową, której celem jest odpoczynek i rozrywka. Za amatorskie uprawianie sportu rozumiemy m. in. amatorskie uprawianie jazdy na rowerze, pływania, żeglarstwa, jet ski, banana boat ride, narciarstwa i wszystkich jego odmian.
Warto rozważyć dodatkową możliwość zapewnienia sobie poczucia bezpieczeństwa i w pełni korzystać z atrakcji, które czekają na nas w tym wyjątkowym okresie.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Wszystko o ubezpieczeniu turystycznym, czego jeszcze może nie wiedziałeś

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s